Novice

Anže Gros in Ana Odlazek zmagovalca na polmaratonu v Munichnu

14. julij 2019

Danes je v regatnem centru bilzu Munichna potekala polmaratonska preizkušnja za Avstrijski pokal. Letos so se organizatorji odločili za malce spremenjen format in tako je bila to samostojna vožnja na čas na 21km. Naši tekmovalci so se tokrat odlično odrezali, saj je prvo mesto zasedel Anže Gros, ekipni uspeh moške ekipe pa je s 3. mestom dopolnil Gal Gros, s 5. mestom Peter Korez in s 7. mestom Aleš Gros. Pri ženskah je zmago suvereno osvojila Ana Odlazek.

Anže Gros je s časom 33:15 za več kot minuto prehitel drugouvrščenega Patzold Andreasa, na tretjem mestu pa je Gal Gros postavil čas 34:25. Peter Korez je s časom 36:20  zasedel 5. mesto, na 7. mestu pa je Aleš Gros polmaratonsko razdaljo prerolal s časom 37:32. Ana Odlazek je s časom 35:56 prepričljivo prehitela Sarah Scheuer (37:30).